Su kuyularında dalgıç pompa, dalgıç motor, dalgıç pompa kolon borusu, kolon dalgıç pompa kablosu, çelik halat gibi malzemelerin bir bölümünün yada tamamının kuyu içerisinde kalarak kuyunun kullanılmasına engel olması durumunda kuyudaki malzemelerin çıkarılması çalışmalarına kuyu kurtarma denir.

Kuyunuzda dalgıç pompanızı düşürmüşseniz eğer kurtarılamazsa yeni kuyu açtırma, yeni pompa ve ekipmanlarını almak ve montajını yaptırmak size yüklü bir maliyet demektir. Bunun yerine çok daha uygun maliyetlerde kuyunuza düşen pompanızın kurtarılmasını istiyorsanız hemen iletişime geçerek kendinizi büyük bir maliyet ve zahmetten kurtarın.

Bursa Sondaj Kuyusu Kurtarma Nasıl Yapılır ?

Su kuyularından pompa ve ekipmanıları kurtarırken kuyunun durumuna göre farlı teknikler kullanılabilir ancak genel olarak nasıl yapıldığını aşağıda sıralayalım.

  • Kuyuya kamera indirilerek kuyunun durumu analiz edilir ve pompaya nasıl bir bağlantı yapılacağım kararlaştırılır.
  • Yapılan gözleme göre pompaya nasıl bağlantı yapılacaksa ona göre bir aparat yaptırılır.
  • Aparat pompaya bağlanmışsa vinç yardımı ile pompa yurakıya çekilir.
  • Gekerli kontrolleri yapıldıktan sonra bir sorun yoksa tekrar yerine montajı yapılır.

Kuyu kurtarma işlemini her ne kadar profesyonel olarak yapıyor olsakta her kuyu kurtarılamayabilir. Bazı pompalar aşağıdan yakalanamayabilir yada içeriye düşen kablolar pompa ile kuyu arasına sıkışarak yukarıya çekmeyi engelleyebiliyor. Bu hizmeti alırken hiçbir zaman %100 kurtarma işlemi yapılamadığınıda göz önünde bulundurmanız gerekir.

İLETİŞİM FORMUNU DOLDURUN HEMEN ARAYALIM !